Quantum Magnetic Resonance BioFoton Scanner Analyzer

Marcus Schmieke A második út – Életem az információs mezőben

A második út Copyright © 2015 Marcus Schmieke, Kränzlin, Németország
ISBN-13: 978-3-9503535-2-5
Megjelent Neomedica, Klosterneuburg, Ausztria
Borító: Hans-Werner Quast, Zara Ninkovic
Elrendezés és grafika: Zara Ninkovic
Minden jog fenntartva. A kiadvány semmilyen részét nem
szabad lemásolni, tárolni egy lekérdező rendszerben, vagy továbbítani
bármilyen formában vagy bármilyen módon, elektronikus, mechanikus,
fénymásoló, rögzítő vagy más módon,
Marcus Schmieke előzetes írásbeli engedélye nélkül .

A tudomány és a hagyományos orvoslás nem ismeri el
az információs mezők megléte, valamint orvosi és
egyéb alkalmazásuk a tudományos bizonyítékok hiánya miatt
a hagyományos orvoslás szempontjából. Az ilyen bizonyítékok
igazolást igényelnének placebo-kontrollos vizsgálatok formájában.

Üdvözöljük a világomban!
A nevem Marcus Schmieke. Ahogy ezt írom, 48 éves vagyok .
Gyerekkoromban hangverseny zongorista voltam, fiatalságomban sakk bajnok voltam, később fizikát és filozófiát tanultam, és szerzetes voltam egy indiai kolostorban.
Ma napjaimat az íróasztalomnál töltöm a berlini Kränzlin kastély toronyánál. Leginkább az új ötleteken gondolkozom, és hogyan valósítsuk meg őket a valós világban. Az 100 plusz velem dolgozó ember segített átadni
az általam kifejlesztett ötleteket és termékeket az orvosi közösség több mint 1000 tagjának, pszichológusoknak, építészeknek, gazdálkodóknak, üzleti tanácsadóknak és más szakembereknek.
Az élet jó volt nekem; ez egy egyedülálló mentort és példamodellt adott nekem, és egy nagyon különleges embercsoportot gyűjtött körülöttem, akik befejezik, ösztönzik és folytatják a munkámat.
Gyakran előfordul, hogy az emberek konkrétabb részleteket kérnek tőlem , különösen az információs mezővel kapcsolatban; több részlet, mint amit el tudok adni az előadásaimban és az újságcikkekben, ahol az idő és a hely van
korlátozott. A fizika világában ezek természetesen semmilyen módon nem korlátozottak ! De később erre fogunk jutni.
8 Néhány könyvben megvitattam néhány, a munkámhoz kapcsolódó témát
, bár meglehetősen technikai szempontból, valószínűleg nem minden olvasó számára könnyen hozzáférhető és tudományos hátteret igényel . Ezek közül a könyvek közül a legrelevánsabbak voltak a „Das Lebensfeld” („Az élet mező”) és a „Das letzte Geheimnis: Naturwissenschaft und Bewusstsein” („Az utolsó titok: tudomány és tudatosság”).
Egyiköt sem fordították le angolra, és jellegük és hatályuk miatt valószínűleg soha nem lesznek.
Ebben az új könyvben azonban szeretnék még többet mondani általános áttekintés mindentől, amit eddig láttam, megtanultam, megértettem és megkaptam a belső és a külső világomban . Úgy érzem, hogy annyira megbecsülhetetlen betekintést, boldogságot és ismereteket kaptam személyesen és szakmailag, hogy kötelességemnek látom, hogy minél szerényebb eszközökkel minél többet átadjam az emberiségnek.
A legtöbb, amit ebben a könyvben írtam, máris tudhatja, talán más kontextusban; némelyikük messzire mutatónak vagy akár hihetetlennek tűnik. De adj neki egy kis időt, hagyja, hogy belemerüljön! Ez hosszú és kanyargós utat is tett számomra, és úgy érzem, hogy még a felét sem fejeztem be.
Őszintén remélem, hogy ez a könyv gazdagítja az elmédet és az életed, és boldogságot kívánok neked jövőbeli életében!
Marcus Schmieke

1. fejezet
Az eddigi életem

Ebben a könyvben el szeretném magyarázni, mit csinálok. Ehhez
valószínűleg először el kell magyaráznom, ki vagyok. És annak
magyarázata érdekében, hogy ki vagyok, valószínűleg el kell mondanom neked az életét, amelyet eddig éltem.
Egy dolog, amit ma tudok, a következő: Az életem két pillére, amely körül minden tevékenységem és gondolataim forognak, a természettudományok (különösen a fizika) és a lelkiség.
Minden munkám, minden, amit írok, találmányaim, termékeim és az általam társított emberek közvetlen kapcsolatban állnak ezekkel a kettővel.
Zenelejátszás De mindez egy nagyon más területen kezdődött. Úgy tűnik számomra, hogy az életünk soha nem megy egyenes utat a célunk felé;
szereti kanyarogni, különféle kanyarokat fordítva, megmutatva nekünk az
út mentén látható látnivalókat, esetleg arra kényszerítve minket, hogy minél
több hasznos tapasztalatot szerezzünk útközben.
Oldenburgban születtem és neveltem, egy egyébként figyelemre méltó város Észak-Németországban, körülbelül 160 000 lakosa van.
Gyerekkoromban az első olyan jelentős esemény, amelyre gondolok, a zenével történt.

Az én életem eddig leginkább a könyvek és a fájlok dekoratív elhelyezési területeként működött . De idővel szinte hallottam suttogni. „Játék nekem. Játssz engem! ” Végül ismét felvettem a kapcsolatot Mendelssohnmal (tudom , mit gondolsz valószínűleg: „Schmieke játszik Mendelssohnt. Mendelssohn veszít.”), És megragadtam a Rondo Capriccioso-t. A boldog véget 2011. karácsony közelében érkezett, amikor 400 alkalmazott, üzleti partner és felhasználó előtt játszottam a frankfurti éves konferenciánkban a szórakoztató program részeként . Ezúttal egészen a záró akkordokig játszottam le, anélkül, hogy bármit kihagytam volna.
Azóta estétől csak akkor akarok zongorázni, ha akarom, és nem azért, mert kötelességemnek érezni, hogy egy partíciót egy 200 éves zeneszerzővel rendezzem .
Sakk játék Hirtelen távozása a zene és a koncertek világából nem indoklás nélkül jött (a világon semmi nem létezik, vagy ok nélkül történik, erre később jutunk ebben a könyvben). Valami más fejlődött bennem, fokozatosan, csendesen és lassan, végül a zene helyére állva: a sakk játékához.
A sakk olyan játék, amelynek alapjait 30 perc alatt bárki  megtanulhatja . Mégis, ez egy játék, amelyet soha nem igazán elsajátít, amíg él, függetlenül attól, hogy milyen szinten játszol. Ebben a tekintetben hasonló lehet a golfozáshoz, azzal a különbséggel, hogy a sakkozók ülhetnek a
játék során .
Azt mondják, hogy a sakk első és eredeti formája valószínűleg Indiából származott. Mindenki, aki ismeri (vagy ki olvassa ezt a könyvet) tudja, milyen fontos volt számomra az indiai filozófia, és a sakk öröksége beleilleszkedik.

2. fejezet
A dolgok, amiben hiszek

A könyv első fejezetében elmondtam nekem az életemről, hogy elmagyarázzam, ki vagyok. Most szeretném elmagyarázni, miben hiszek; hozzáadva egy képet belső tájamról az élet külső ösvényemhez, bemutatva a meggyőződések, meggyőződések és megállapítások leltárát. Azt
mondhatnád, hogy ez az életem belső elmélete, amely kiegészíti és kíséri külső életem, amiről éppen beszámoltam.
A „hit” és a „hívés” alatt nem értem kifejezetten a kapcsolat Istennel, de minden betekintés, amelyen világnézetem és tetteim alapulnak. Mindig
a német fizikus és filozófus, Carl Friedrich von Weizsäcker  ottójaként éltem , aki azt mondta, hogy az embereket cselekedeteik és világnézetük alapján ítéli meg, nem pedig hitük vagy meggyőződésük alapján.
Úgy tűnik, hogy ezt a belső leltárt itt strukturálatlan, szabad társulási formában mutatják be . Úgy gondolom, hogy ez megfelelő a témához: a legbelsőbb hiedelmeink és meggyőződésünk háza sok különböző helyiségből áll , és nem mindegyiket összekötik ajtók és folyosók.

A dolgok, amelyekben hiszek egy világban, Isten és értelme nélkül?
A világnézetem egyik legfontosabb alapja, hogy a világot ne pusztán anyagi befolyások hozzák létre, szervezzék meg és tartsák össze, bármennyire is leírják a modern fizika leírását.
Nagyon meg vagyok győződve arról, hogy a világ csak akkor magyarázható meg teljes mértékben , ha valaki értelmi lényt vesz fel alapjául és okaként.
Az európai szellemi történelem (amely simán és zökkenőmentesen fejlődött a tudományos történelembe) az elmúlt évszázadok azon a feltételezésen alapult, hogy a világot Isten létezésétől függetlenül és önmagunktól függetlenül is leírhatjuk és megérthetjük .
Ez egy érthető megközelítés volt akkor, amikor az emberiség nemrégiben felszabadította gondolkodását és tudományos elképzeléseit az egyház dogmájából. A reneszánsz időszakáig az egyház mindent átfogó  zuverenitást gyakorolt ​​azon felett, amit az emberek tudtak és nem tudtak gondolkodni, hinni vagy írni.
A tudomány most már ellentétes irányban kezdte felfedezni határait : meddig lehet bejutni a természet leírására és megértésére, ha teljesen figyelmen kívül hagyom a hivatkozást és a kapcsolatokat mindent, a lelket és az isten lelki eredetét illetően ? Ez egy akkori újszerű és bizonyos értékig kísérleti megközelítés volt, amely a természettudományt egyszerűsítette azon költségek mellett, hogy nem tudta tükrözni a valóságot
korlátok nélkül. Manapság ez a materialista világkép bevett gyakorlattá vált a tudományban anélkül, hogy valaki soha nem gondolt volna annak eredetére.
38 2. fejezet – A dolgok, amiben hiszek az anyagban és a tudatban.
Az elme és a világ.
Az elmúlt hét évben fő érdeklődési köröm és munkám terjedelme során erőteljesen változott a hangsúly:
a szellemiség tanulmányozása és az olyan kérdések, mint például az anyag és a tudat kölcsönhatása, az információs mező dinamikája és gyakorlati
felhasználása felé, különös tekintettel az az orvostudomány területe.
Saját tapasztalataim, valamint partnereink és felhasználói tapasztalataink ráébresztettek minket arra, hogy mind a hagyományos, mind a  a kiegészítő gyógyszert ki lehet egészíteni az információs mező műszaki alkalmazásával az emberek és a társadalom hatékonyabb támogatása érdekében.
A feladat elvégzése, szerepem teljesítése: ez az egyik
központi meggyőződésem. Lelki lényként soha nem szabad
azt a hozzáállást elfogadnunk, hogy földi életünk jelentéktelen és
értelmetlen. Látnunk kell és el kell fogadnunk azt a tényt, hogy a
körülöttünk lévő világ tele van emberekkel, akiknek szükségünk van a segítségünkre. És
magunknak is szükségünk van saját segítségünkre. Azok, akik
figyelmen kívül hagyják az itt és most hiányzik az élet értelmét,
csakúgy, mint azok, akik figyelmen kívül hagyják a későbbiekben.
Carl Friedrich von Weizsäcker így fogalmazta meg: „Test
és a lélek nem két anyag, hanem egy. Azok az emberek,
akik kétféleképpen tudják meg magukat. „
Siker
Mindannyian megpróbáljuk elérni céljait és
céljait, bármennyire is különböznek egymástól. De
ahhoz, hogy eredményeinket
visszatekintve valódi sikerként és mások szempontjából betöltött jelentőségükben érzékeljük, a sikerre
kell törekednünk, ha átvállaljuk az integrált szerepét.
45
3. fejezet
A második út
A második út – miért nevezik úgy, hogy mit jelent és
hová vezet: ez a könyv motívuma, és
nem véletlenszerűen a címe. A tervezési szakaszban
volt néhány további cím is a rövid listánkban, amely hangzott
Jó és elégedett a projektben részt vevők legtöbbjével.
Általános érdekből és szokásból ezeket a
javasolt címeket az Információs Mezőrendszer segítségével ellenőriztem , amely
mindig elérhető irodámban. A válasz
kifejezetten negatív volt: „Folyamatosan nézz, próbálj tovább” vagy
valami hasonlót
, amellyel a rendszer kissé félelmetesen jött fel.
Az információs mező azonban nem hibázott (soha nem teszi meg). Nem
sokkal később, amikor a kiadóm
megkeresett engem, megtaláltuk a megfelelő címet . Abban az időben csak nagyon halvány elképzelése
volt arról, hogy miről szól a könyv, ha egyáltalán. Miközben ketten
reggel teázottunk, apró beszélgetést folytatott,
mesélt nekem egy érdekes megfigyelésről, amelyet nemrégiben
tett barátai többségének életéről és sorsáról
: mindegyikük ugyanazon a magasságon és a
mélyponton ment keresztül körülbelül ugyanabban a korban, ugyanazt a ritmust élve,
úgy mondva . Azt gyanította, hogy
minden
barátjának szinte összehangolt sorsa mögött valamilyen alapvető mintának kell lennie, és elmondta, amit megfigyelt:
46 3. fejezet – A második út
18 éves korban, a felnőttkor küszöbén, magas repülési
tervei vannak , optimizmussal tele, annak ellenére,
hogy ebben a korban alig ismeri a világ módját.
Homályos érzése van, vagy arra számít, hogy a lehetőségei vannak
és az élet lehetőségei korlátlanok.
A 30 éves fordulóban ez valószínűnek bizonyul: minden helyzet minden bizonnyal
jól néz ki. Karrierje felgyorsul,
a szerelmi életed vagy a családtervezés nagyon ígéretes, a
test
problémamentesen működik, ahogyan azt tervezték . Röviden: minden folyamatban van, és
a helyes irányba halad.
40 éves korában határozottan ülsz a nyeregben. Van
családod, gyermekeitek gyönyörűek és tehetségesek,
többé-kevésbé elérte a szakmai céljait, és
jó pénzt keres. Szinte mindent, amit
fiatalként elképzeltem vagy reméltem,
pontosan úgy történt , ahogy akarta.
És akkor, amikor körülbelül 50 éves vagy, a világ szétesik.
Vesz egy keserű válást, elveszíti önbizalmát, pénzét és családját; vagy
eltört azért, mert vállalkozása egyszerűen nem olyan jól működik, mint
régen, vagy mert hirtelen túl idős vagy ahhoz
, hogy vezetői pozícióba foglaljon. Vagy
életveszélyes betegséget diagnosztizáltak, esetleg rákot
vagy szívbetegséget, amely hirtelen a
valóságos tényekkel néz szembe a saját halandóságával . Lehet, hogy még
rövid idő alatt meg is tapasztalja a sors ilyen ütéseit.
A 60 éves kor után úgy tűnik, hogy a legtöbb ember valamilyen
módon megegyezik sorsával, kompromisszummal megelégedve, már nem
üldözi ifjúságuk gyakran hiábavaló álmait, pihentető,
boldogabbnak tűnik, mint korábban.
Szinte mindenki, aki él ezeken csavarják a sors úgy
őket, hogy azok nagyon egyedi és egyszeri balszerencse: „Miért
53
őket attól a lehetőségtől, hogy felismerjék és megtanulják a
meghatározott leckéket az életben? Nem manipuláljuk
sorsukat, amikor egyszerűen „töröljük” betegségüket az információs
mezőben, ahelyett, hogy hagynánk valamit tanulni ebből a
kihívásból?
Az ilyen kérdésekre általában azzal válaszolunk, hogy
a rendszerünk használata nem tehet megmentést az embernek az életében
. Nem tudunk beavatkozni az ő sorsába, de
körültekintő betekintéssel segíthetünk az embereknek karmájuk kezelésében
órákat, és a lehető legtöbb szenvedést kímélje meg számukra. Az
információs mező technológiájával dolgozók számára
számos lehetőség van arra, hogy segítsék a betegeket vagy az ügyfeleket abban, hogy jobban megbirkózzanak
az élet második felére történő átalakulással.
A karmikus órák tanulása
De milyen egyébként ezek a „karmikus órák”? Az
alapötlet az, hogy hallgatókként járjuk át a földet, és tanulmányozzuk a
sorsot vagy a karmát. A „karma” szanszkrit, a
„krit” gyökérsza „cselekedet”. Tehát a karma kezelése a cselekedetekről szól
, nem csak a betekintésről.
Ha meg akarja érteni ezt a cselekvési törvényt, akkor meg kell
értenie, hogy a világ minden részét végül
a természeti törvények határozzák meg. A világ nem kaotikus, de
kozmikus! Minden, ami létezik, pontos
természetjelleggel írható le és a matematika megfogalmazhatja. Albert Einstein
egyszer azt mondta: „Isten matematikus.” Mindent,
amit a természettudomány fedez fel, megmérik és leírják
a matematika. Ha a természettudományok és a humán tudományok ilyen
nyilvánvalóan összehangoltak, akkor a természetnek és az elmének
ugyanabból a forrásból kell származnia .
A karmát tekintve egy lépéssel tovább megyünk: ez a
finom anyagról szól. Az éteres természetes törvények nem fejezhetők
ki számokkal, mennyiségekkel. Ezeket a minőség határozza meg.

4. fejezet
Fizika, lelkiség és filozófia

Van valami, mint egy arany szál, amely fut életem, életrajzom és gondolkodásom; Nagyon tisztában vagyok ezzel, és mások is elmondták róla.
Ez a közös szál a kapcsolat a tudomány, a lelkiség és a filozófia között. Ez a három dolog szolgált sétabotomnak, térképeknek és útmutatóknak, amelyek
támogatást és iránymutatást nyújtanak egy hosszú és kritikus küldetés során. Amit pontosan keresem, valószínűleg csak azt követően derül ki, hogy megtaláltam.
Második gondolat nélkül egyszer adtam „A tudomány, a filozófia és a lelki kultúra magazinja” feliratot a Tattva Viveka-nak, a maga által alapított magazinnak. Ez az érdeklődésem nagyon hosszú utat mutat. Felfaltam a Carl Friedrich von Weizsäcker könyvei, amikor még középiskolában voltak, és egy ideig levelezést folytattak ezzel a nagy német filozófussal és fizikussal.
A keresés kezdődik.
középiskolás befejezése után szinte természetes döntés volt számomra a fizika tanulmánya ; Nos, nem pontosan rögtön azután , hogy pusztító módon, mint az 1930-as években, amikor az emberiség tehetetlenül ki volt téve saját elnyomott irracionalitásának és saját pszichológiai potenciáljuk sötét erőinek.
Azóta kifejlesztett tömegpusztító fegyverek világosan megmutatják, hogy
az elnyomott irracionálisok mennyire erőteljesen megújultak
az emberi természet egyik alkotóeleme válhat.
E fegyverek hatálya nem korlátozódik a katonai fegyverzetre szűk értelemben, hanem magukba foglalják a technológiai fejlődést is, mint például a modern információs technológia és az internet.
Nagyon felelőtlen lenne, ha a tudományos ismeretek, fogalmak és szimbólumok hatalmas szellemi és szellemi erejét nem használnánk az emberiség szellemi fejlődésének érdekében. Úgy gondolom, hogy csak a modern természettudomány ésszerű elfogultságától kerülhetjük el, ha új tudományos hozzáállást építünk a tudatunkba.
Fizikusok és vallás Természetesen messze nem vagyok az egyetlen fizikus, akinek van
tanulmányozta a tudomány és a spiritualitás hasonlóságait, ellentétét és kapcsolódási pontjait. Éppen ellenkezőleg: amikor fizikába jár, szinte elkerülhetetlen a fegyelem filozófiai és / vagy szellemi alkotóelemeivel foglalkozni.
A kvantumfizika legelső kiemelkedő támogatói hamarosan észrevették munkájuk értelmetlenségét és megoldásokat kerestek. Max Planck, aki mélyen vallásosnak tekintette magát , egy esszében azt írta, hogy tudásunk kutatása arra kötelez bennünket, hogy „azonosítsuk  a tudomány világrendjét a vallás Istenével. Ennek megfelelően az […] istenség konubulenciális a természet törvényei szerint eljáró hatalommal . ”

7. fejezet
Az információs mező

Amit itt írok az információs mező bevezetéseként és magyarázataként , az személyes véleményem; ezt a tudomány általánosságban nem ismeri el. Bizonyára eleinte nagyon bonyolult, ismeretlen és nehezen érthető , főleg ha nem ismeri a kvantumfizikát vagy Burkhard Heim munkáját. Ez a korlátozás és figyelmeztetés minden bizonnyal az olvasóim és a lakosság nagy többségére vonatkozik.
De: ne törődj vele! Az információs mező sok, ha nem mindent meghatároz, irányít és számol be az életében és szervezetében, akár érti, akár nem; éppúgy, mint nem kell megértenie az idegrendszer működését vagy az elektromosság jellegét. Továbbra is
használja azokat könnyedén, sőt nincs módja, hogy elkerüljék a mindkettőjüket.
Az információs mező lényegében fizikai mező. A 20. század nagy fizikusai, a kvantumfizika fejlesztésével , új paradigmára jutottak, amely a mai természettudomány sarokköve : a valóság a legalapvetőbb szintjén nem az anyag, hanem az információ. Az információmező, amelyre az egész teremtés épül, csak a tudattal való kapcsolat révén válik konkrét fizikai valósággá .
120 7. fejezet – Az információs mező Mit jelent ez: információ, fizikai információ A mező az alapja az összes anyagi valóságnak! Az elsődleges ok, amelyből az összes fizikai folyamat és anyag felmerül, és az ellenőrzi az összes fizikai folyamatot. Az információs mező a kvantum szint mögött található, ez a vákuum belső formája és szerkezete.
Az információs mező fogalma és kifejezése egy egységesített térelmélet vagy „világképlet” eredményei, melyeket
Burkhard Heim az 1970-es évek végén állított. Ez az elmélet nagyon bonyolult, és a legtöbb tapasztalt fizikus azt állítja, hogy érthetetlen. Nagyon sok időt és erőfeszítést fektettem, hogy fiatalabb voltam egy érthetőbb formában . Ezen törekvés alapján az információs mező mind az elméleti munkám , mind a később kifejlesztett műszaki rendszerek legfontosabb alapjává vált .
Burkhard Heim elmélete egy tizenkét dimenziót magában foglaló világképre épül . A tizenkét dimenziójú világot valószínűleg nehéz vagy akár lehetetlen elképzelni; tudjuk a térben a három dimenziót, és amikor meghalljuk, hogy az idő a negyedik dimenzió, akkor még mindig van értelme. Einstein óta (mi fizikusok vagyunk) négydimenziós téridőről beszélünk .
De tizenkét dimenzió? További dimenzió hozzáadása a négyhez, amelyet már ismertünk, nem olyan ritka a modern fizikában. A legszélesebb körű dimenziós modell, ami vagyok tisztában van a heterotikus húr elmélet baloldali módjával, ahogy azt a „Princeton String Quartet” nevű kutatócsoport írja le , amely 26 dimenzióból áll.
Mielőtt mélyebben (kissé) kissé megvitatnánk Burkhard Heim elméletét és az információs mező vele való közeledését, egy nagyon egyszerűsített ábrázolást szeretnék bemutatni a sietős közületek és a  szokásos átlós olvasók számára:
Fény sok ősi kultúrában mindig is szimbólum és metafora volt a magasabb dimenzió, az isteni számára; gondolj csak a halra a szentek képein.
A fotonon kívül létezik még egy kölcsönhatás részecske, nevezetesen a graviton, a foton unokatestvére az elektromágneses családban. A graviton képes megtenni néhány olyan
dolgot, amelyek unokatestvére nem olyan, mint például nagy távolságra hatásos vagy áthatoló anyag. Amikor a gravitonok átvágnak a 3D-s térben, kvantum valószínűséget módosító mezők jönnek létre, azaz olyan mezők, amelyek megváltoztatják a kvantumfolyamatok valószínűségét.
A világ tizenkét dimenzióban Burkhard Heim modellje végleges változatában tizenkét dimenzióból áll : Tudatosság Space
d12
Mind
d11
d10
d9
d8
GIF globális információs mező
d7
Energy Space
d6
ECF – Energetikai vezérlőtér d5
Látható világ
d4 Idő
d3
d2 Hely
d1

8. fejezet
Egészség és tudatosság 

Magától értetődik, de az érthetőség kedvéért a következő állítást szeretném mondani: a tudomány és a hagyományos orvoslás nem ismeri el az információs mezők létezését és orvosi jelentőségüket és egyéb kérelmek tudományos bizonyítékok hiánya miatt; az ilyen elismerés placebo-kontrollos klinikai vizsgálatokat igényelne .
Az információs mező természetéről, a világ szerkezetéről és a valóságról, valamint az azon túlmutató minden elméleti megállapításunk mély betekintést nyújt bennünket a világunkba és az énünkbe. És ennek ellenére ezek a tények csak elméleti eredmények.
Tehát kollégáimmal és én egy lépéssel tovább mentünk az elmúlt
években, és ezeket az eredményeket gyakorlati alkalmazásként és tényleges eszközként alkalmaztuk a fizikai világban, amelyek célja az információs mező hatalmának az emberiség javára történő felhasználása volt.
Bár valószínűleg sokan tudják, hogy egy olyan vállalkozásom van, amely ezen technológia gyakorlati alkalmazásával foglalkozik, szándékosan elkerüljük
a könyv és a társaság, valamint annak termékei írását . Ez az alapokról és a háttérről szól, nem az üzletről.
132 8. fejezet – Egészség és tudatosság Mint általánosan ismert, az információs mező technológiáját az orvostudomány területén eddig jó eredményekkel valósítottuk meg .
Kevésbé ismert az a tény, hogy ugyanazt a technológiát alkalmazva más területeken is sikerre törekszünk, például építészet, mezőgazdaság, személyiségfejlesztés és újabban menedzsment tanácsadás és üzleti menedzsment területén.
Nagyon nagy a különbség az elmélet és a kísérlet, valamint a való élet között. Amikor laboratóriumunkban az elektronokat megfigyeljük, amelyek reagálnak a gondolati folyamatokra, apró, mégis jelentős változásokat látok, és valószínűleg bizonyították egy elméletet. De amikor látom, hogy az orvosok és gyógyítók ezeket az eredményeket az információs mező elemzésén keresztül próbálják alkalmazni  z emberekre, úgy érzem, hogy mi a munka valóban megváltoztatja ezt a világot.
Az alkalmazott információs mezőgyógyászat, amint arra általában hivatkoznak, több éves kutatás után még mindig a kezdeti szakaszában van . Bár már létezik olyan felhasználó , amely még nagyobb számú ügyfelet és beteget szolgál fel, a közvélemény ismerete és ötleteink elfogadása a hivatalos orvosi körökben továbbra is nagyon korlátozott. Nem mintha ez semmilyen módon nem zavar minket: Bizalmunk, tervünk és szívünk, valamint a velünk dolgozók jó akarata nem lehet nagyobb!
Ahol az elme és a test találkozik A tudatunk és a tudatunk hatással van a testünkre. Felébreszthetik vagy megfáradhatnak, megronthatják beteg vagy egészséges. Valószínűleg mindenki tudja ezt, és a hagyományos orvoslásban rengeteg bizonyíték van erre.
A pszichoszomatikus betegségek, amelyeket gyakran népszerûen  „képzeletbeli” betegségeknek hívnak , „valódi” tüneteket okozhatnak a testben. A hagyományos orvoslás a betegek „érzéseit” és „érzelmeit” az ilyen esetekben a tünetekért vádolja, válasz. 

A kérdés: mikor van beteg egy ember? 

A betegek nyilvánvalóan válaszolnának saját elyzetükre hivatkozva , hivatkozva a tüneteik felsorolására. Beteg, ha magas vérnyomása van; ha depresszióban szenved; amikor az emésztés nem működik. És így tovább, egész nap.
Az orvosok képzettebben válaszolnának és több szakmai távolsággal, de ugyanolyan téves válaszokkal: beteg vagy, ha bizonyos szerves folyamatok, szabályozó mechanizmusok, szervek vagy szervcsoportok nem fiziológiásan működnek (angolul: mint állítólag).
Ha így határozza meg az egészséget, akkor az embereket mechanikus tárgyakká redukálja, amelyeknek egyes részei egymástól elválasztva működnek (vagy ebben a példában nem  működnek). De nem így készülünk mi emberek! Minden bennünk rejlik, az egyetlen ortopédiai interakciótól kezdve a test, az elme és a lélek kölcsönhatásáig, mindazt a jelentés által tartva . Nem osztályozhatja és nem dokumentálhatja az emberi egészségi problémákat , és nem teheti őket jelölt fiókokba Az ICD-10 kódok az A00-tól (kolera) egészen a B99-ig (meghatározatlan fertőző betegség, vagy „nincs nyomom”).
Véleményem a következő: az ember beteg lehet, amikor és azért, mert elveszíti értelmét. Amikor már nem vannak a dharmában, ahogyan a Védák mondják, nem ott, ahova tartoznak, nem az élet küldetésével.
Ezért a betegségek elleni küzdelemben megtett lépések nem az egyes alkatrészek javítása; vissza kell vinnünk a beteget oda, ahol valójában van és hol kell lennie. Minden élet, függetlenül attól, hogy mennyire borzasztó a jelenlegi helyzet, mindig értelmes, annak minden pillanatában.
Nagyobb összefüggésben ez a legfontosabb feladat, amelyben mi voltunk
munkánkban kijelölve. Vissza kell hoznunk a jelentést és a szellemet a természettudományba, a pszichológiába, az orvostudományba.
Ez a nagy látomás, amelyet magunknak állítottunk fel.

9. fejezet
A jövő
Most szinte teljes könyvet írok arról, hogy mi történt a múltban, mások mit tettek a múltban, és a szerény hozzájárulásomat. Írtam a jelenről, azokról a dolgokról is, amelyeket most ismerünk és teszünk.
Helyénvalónak vagy akár szükségesnek is kell néhány oldalt szentelni annak, amit a jövő hozhat. Bármennyire logikus is ez a szándék, van néhány dolog, amely útjára kerülhet : egynél több tudós idézett ebben a könyvben, a Arisztotelész és Carl Friedrich von Weizsäcker elmondta nekünk, hogy a jövő nyitott, és hogy a világ leírására kidolgozott összes szabály nem vonatkozik a jövő leírására.
Valójában igazságosság, hogy nincs ajándékunk a jövő előrejelzésére. De úgy tűnik, hogy pontosan ez a jövő nyitott és bizonytalan természete lenyűgöz bennünket, lehetővé téve bizonyos szakmák számára, hogy nyíltan elhárítsák ezt a lehetetlenséget. Különösen a tisztánlátók, a tőzsdei guruk és a meteorológusok állítják, hogy képesek hiteles feltételezéseket tenni a jövőről, általában hajlandó közönséget találni .
Eltekintve attól, hogy a jövőről szóló kijelentések nem lehetségesek, az idő jellege és szerkezete nem olyan stabil és robusztus, mivel első pillantásra tűnhetnek; újabb 148 9. fejezet – A jövő Néha később találkoztam a megfelelő emberekkel egy ilyen törekvés érdekében, akik már kapcsolatba voltak az Egyesült Államok professzorával, aki hasonló kísérleteket végzett, amelyek látásunkat megvalósíthatóvá tették.
Tehát megalapítottuk az intézetet, és IACR-nek neveztük el. Négyen voltunk
: Dr. Marco Bischoff, a tudományos általános szakember , Dr. Thorsten Ludwig, a magasan képzett kísérleti fizikus,
és Markus Fromm, a fiatal fizikus és lézeres technikus azóta kísért engem a tudomány jövőjére vezető úton .
A valóság és a fikció Viszonylag későn fordult egy érdekes részlet kutatásunkba: az IACR-nak van egy irodalmi unokatestvére, akit egy világhírű szerző készített. Dan Brown, a legnépszerűbb regényíró és a „Da Vinci kód” szerzője a Nóttudományi Intézetet tette a 2009-es „Az elveszett szimbólum” című regény középpontjába . A regényben az intézet egy Washington DC-ben található titkos kutatóintézet, amely az elme és az anyag kapcsolatát vizsgálja.
Valójában valóban létezik, mint a Brown regényeiben szereplő legtöbb intézmény és hely . Az intézetet az Apollo 14 űrhajós, Edgar Dean Mitchell, a hold hatodik embere alapította .
Mitchell ezt mondta küldetése során, miközben a Földet figyeli az űrből transzcendentális kulcstapasztalattal rendelkezik, felismerve egy isteni lény jelenlétét.
Nem sokkal a „Az elveszett szimbólum” megjelenése előtt már működőképes információmező- rendszert telepítettünk, és néhány kísérletünket elvégeztük az IACR-en.
Tehát azt mondhatnánk, hogy mi vagyunk a „Német Nemettudományi Intézet” alapítói ! Sajnos eddig még egyetlen könyvet sem írtak róla. Természetesen ezt kivéve.
154 9. fejezet – A 10-es jövőt a 12-es teljesítményre kell generálni. Ez magnézium-atomok gázát biztosítja számunkra, amelyből egyetlen atom izolálható egy atomcsapda segítségével; ezután egyetlen
elektront helyezünk az atomba gerjesztett állapotban egy lézerrel gerenda. Az utolsó lépésben, és most itt vagyunk, amikor ezt írom, meg fogjuk vizsgálni, hogy át tudjuk-e cserélni ezen egy elektron kvantumállapotát vagy pár kvantumállapotát elménk erővel. Ezért neveztük ezt a kísérletet „MindSwitch” -nek.
Teljesen meggyőződésünk, hogy sikerrel fogunk járni, de ez nagyon izgalmas! Ha sikerrel jár, kétségtelenül megváltoztatja a tudomány világát.
A jövő az elméletben és a gyakorlatban Mint láthatja, sok vetőmagot vetöttünk a jövő mezőnkbe, és kétségtelenül néhányuk egy nap szép gyümölcsöt és virágot hordoz.
A jövőbe mutatók mindegyike praktikus és valóságos a dolgok, és néhányuk nem a jövőben, hanem a közelmúltban gyökerezik . A jövőre vonatkozó elméleti gondolkodás azonban ingatag, és elhagyja ezt a Földet , míg a konkrét tevékenységek és eredmények örökségét képezik, amely túléli alapítóját, és folyamatosan dolgozik a jövőben és a jövő számára.
Természetesen belső és spirituális látomásom is van, és meg vagyok győződve arról, hogy a jövő követi látomásunkat, ha az információs mezővel és a legfelsőbb énnel, vagy a paramatmával kapcsolódunk.
Véleményem a következő:
• A szellem és a jelentés visszajuttatása a természettudományba, az
orvostudományba és a pszichológiába.
• Az információs mező orvoslásának felállítása a A jövő

Epilógus
Mindent el tudtam mondani nekem az életemről és a munkámról. Köszönöm, hogy elolvasta.
Nincs olyan munkám, hogy a világba hagyjak, mint sok mentorom, kollégám és példaképem. Az életem nem eredmény, hanem folyamat. Mindig kérdezem magamtól: mi a legfontosabb ebben a pillanatban? Mit kell továbbadni és hallani?
A Talmudban van egy mondás, hogy Viktor Frankl gyakran idézte:
„Ha nem magam vagyok, akkor ki lesz nekem?
És ha csak én vagyok, akkor mi vagyok?
És ha nem most, akkor mikor?
És ehhez semmit sem kell hozzátennem.